Adem Tolunay Anadolu Lisesi

Antalya, Turcja

Adem Tolunay Anadolu Lisesi to anatolijskie liceum ogólnokształcące, które liczy 750 uczniów (w wieku 9-12 lat, 15-18 lat) i 45 nauczycieli. Zostało założone w 1998 roku. Cieszy się uznaniem ze względu na wysoką jakość kształcenia, jest rozpoznawalne w społeczności lokalnej, utrzymuje stały kontakt z władzami oświatowymi i wieloma szkołami prywatnymi. Szkoła znajduje się w czołówce dziesięciu najlepszych anatolijskich liceów ogólnokształcących w Turcji. Aby do niej uczęszczać, uczniowie muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki w nauce oraz zdać egzamin wstępny. Wskaźnikiem sukcesu szkoły jest wysoki procent uczniów, którzy rok temu dostali się na wymarzone studia (91%).

Podstawowy program edukacyjny obejmuje naukę następujących przedmiotów: matematyka, historia, geografia, filozofia, religia, sztuka, muzyka, wychowanie fizyczne i języki obce. Oprócz języka tureckiego, uczniowie uczą się języka angielskiego i niemieckiego. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne oraz łącze internetowe.

Placówce zależy na tym, aby kształtować swoich uczniów w poszanowaniu wartości uniwersalnych, pomagając kreować pewność siebie, troskę o innych ludzi oraz kreatywne i refleksyjne myślenie. Celem stosowanych programów edukacyjnych jest dbanie o wszechstronny rozwój ucznia, w taki sposób, aby był komunikatywny, pracowity, otwarty na innych ludzi, rozważny, potrafiący myśleć kreatywnie i rozwiązywać twórczo napotkane problemy.

Uczniowie szkoły biorą udział w ciekawych wycieczkach edukacyjnych oraz różnych zajęciach pozalekcyjnych, takich jak klub teatralny, grupy muzyczne. Odnoszą sukcesy w konkursach na szczeblu lokalnym i krajowym. Placówka posiada wiele drużyn sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis, karate, szachy, badminton.