WYDARZENIA UPOWSZECHNIAJĄCE PROJEKT
EEVTT – Embracing European Values Through Tales
na poziomie lokalnym

BAŚNIE, JAKO ŹRÓDŁO EUROPEJSKICH WARTOŚCI – SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Dnia 19.12.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków” miało miejsce szkolenie dla nauczycieli, podczas którego przedstawione zostały najważniejsze informacje na temat baśni, jako źródła europejskich wartości. Spotkanie poprowadziły uczestniczki szkolenia zagranicznego w Bacau w Rumunii – pani Małgorzata Kurzątkowska i pani Justyna Ćwik. W warsztacie wzięło udział 17 nauczycieli naszej placówki.

Materiały szkoleniowe:
Prezentacja 1 – Narracja i kreatywność
Prezentacja 2 – Gatunki literackie
Prezentacja 3 – Budowa opowieści ludowych
Prezentacja 4 – Funkcje dramatyczne
Prezentacja 5 – Analiza utworu „The Story of Harap-Alb”, Ion Creangă

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Dnia 7.03.2019 r. miał miejsce Dzień Otwarty szkoły. Podczas wydarzenia Szkolne Koło Programu Erasmus+ promowało projekt „EEVTT”. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania przybyłych gości, rozdawali ulotki i naklejki z logiem „Tales”. Działanie miało charakter informacyjny, zachęciło młodzież do aktywnego uczestnictwa w projekcie, poszerzyło wiedzę na temat warsztatu z pisania bajek oraz wyszukiwania w utworach uniwersalnych wartości.

Roll – up projektu EEVTT:

Tabliczka na budynku szkolnym:

FESTIWAL NAUKI, KULTURY I SPORTU

Podczas Festiwalu Nauki, Kultury i Sportu dnia 1.06.2019 r. miały miejsce wydarzenia promujące projekt EEVTT wśród społeczności lokalnej, jak również regionalnej. Publiczność mogła w tym czasie obejrzeć polską bajkę „Szewczyk Dratewka”, w wykonaniu dzieci z klasy 1a, 2a, 2b, 2c pod opieką pani Karoliny Wojciechowskiej, jak również „Bazyliszek” w wykonaniu młodzieży z klas 7 i 8 pod opieką pani Anny Muszyńskiej i Katarzyny Białej.

Szewczyk Dratewka:

Bazyliszek:

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Ślubowanie klas pierwszych było doskonałą okazją do promowania projektu „Embracing European Values Through Tales” wśród uczniów i rodziców społeczności szkolnej, jak również zagranicznych gości z projektu „Green school, green future”, którzy przyjechali do naszej szkoły z następujących krajów: Włochy, Grecja, Szwecja, Turcja, Portugalia (14.10.2019 r.)

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26.10.2019 r. w czasie Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie koła Erasmus+ rozdawali ulotki tematyczne, jak również zachęcali innych do czytania bajek tradycyjnych oraz słuchania ich nagrań, które są dostępne na płycie Cd „Traditional Tales”.

KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

Uczniowie koła Erasmus+ stworzyli piękne stoiska promocyjne dla projektu „EEVTT”, które przybliżały treści bajek tradycyjnych oraz ukazywały główne produkty, wykonane przez uczniów (10.12.2019 – 12.12.2019).

DŁUGA PRZERWA Z REKLAMĄ

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły byli odbiorcami reklamy, która ukazywała się w trakcie długich przerw na przełomie listopada i grudnia 2019 r. Prezentowane treści dotyczyły głównych celów oraz zasad działania koła Erasmus+, pracującego dla projektu „EEVTT”.